Geçen hafta 21 güvenlik uyarısı yayınlayan Juniper Networks, bu kapsamda 200’ün üzerinde güvenlik açığı hakkında müşterilerini bilgilendirdi.

Yapılan açıklamaya göre güvenlik açıkları Junos OS (SRX, EX, PTX, QFX ve MX serisi cihazlardahil), Junos Space, Contrail Networking ve Northstar Controller ürünlerini etkiliyor.

Security Week’in haberine göre açıklanan güvenlik açıklarından biri hariç tümü DoS vakalarına neden olmak için, ağdaki kimliği doğrulanmamış bir saldırgan tarafından kullanılabilme potansiyeline sahip.

Juniper Networks’ün Nginx, OpenSSL, Samba,Java SE, SQLite ve Linux dahil üçüncü parti bileşenlerini etkileyen 200’ün üzerindeki sorunla ilgili 6 tavsiyesi  genel olarak kritik ya da yüksek önem derecesine sahip. Bu açıklardan bazıları nispeten yeni olmakla birlikte diğerleri 10 yıla varan geçmişe sahip bulunuyor.

Açıklarla ilgili herhangi bir saldırı izi ise bulunmuyor. Juniper Networks’ün açıklaması sonrasında ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) da işletmelere tavsiyeleri gözden geçirmelerini ve gerek varsa ilgili yamalar ile düzeltmelerin uygulanmasını tavsiye etti.