Veri gizliliği üzerine çalışan şirketlere ilgi artmaya devam ediyor. Son olarak ABD merkezli DataGrail 30 milyon dolarlık bir yatırım turuna imza attı.

Veri gizliliği çözümleri üzerine odaklanan Kaliforniya merkezli DataGrail, 30 milyon dolarlık B serisi finansman turuna imza attığını açıkladı. 2018’de kurulan şirket, hemen ertesi yıl 5,2 milyon dolarlık bir yatırım almayı başarmıştı. Bu son turdaki yatırımcılar arasında HubSpot, Okta ve Siemens tarafından desteklenen girişim şirketi Next47 ile Basis Set Ventures, Operator Collective bulunuyor. Yatırım turu Felicis Ventures tarafından yönlendirildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre önceki yatırımcılar da yatırımlarını artırdı.

Cambridge Analytica olayı sonrası kişisel mahremiyet alanında tüketicilerin daha dikkatli bir tavır sergilemeye başladığı ifade edilen açıklamada kısa süre önce Virginia eyaletinin bu alana yönelik CDPA yasasını onayladığı ve diğer eyaletlerin de takip etmeye hazırlandığına dikkat çekildi.

DataGrail, şirketlere bu yeni dönemde gizlilik politikaları geliştirme ya da mevcut politikaları iyileştirme alanlaında teknolojik çözümler sunuyor. Bu kapsamda özel bir platform geliştiren şirketin kurduğu entegrasyon ağında 900’den fazla uygulama ve altyapı sağlayıcıyla bağlantı kuruluyor. DataGrail, aldığı yatırımı tüm departmanlara yeni uzmanlar eklemek için kullanacağını belirtti.