Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Verimlilik & Teknoloji Fuarı 9 Haziran’da ATO Congresium’da kapılarını açıyor.

Pandemi nedeniyle her şeyin sanal ortama taşındığı günümüzde fiziki etkinlikler arka plana atılmıştı. Normalleşme dönemine yaklaşılmasıyla birlikte yeniden mekan bazlı olmaya başlayan fuar ve organizasyonlardan biri ise Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı oldu.

9-12 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara’daki ATO Congresium’da düzenlenecek olan fuar, pandemi kurallarına uyumlu bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan etkinlikte 150 kadar firma standlarıyla yer alacak. Fuarda yer alacak sektörler ve katılımcı profilini kamu kurumları, kalkınma ajansları, sanayi ve ticaret odaları, Ar-Ge merkezleri ile belediyeler dışında savunma sanayii, enerji, sağlık, eğitim, ulaşım, bilişim ve tarım sektörü temsilcileri oluşturuyor.

Türkiye Verimlilik Vakfı Başkanı Cemalettin Kömürcü, organizasyonla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Verimliliğe katkı sağlayan teknolojik ürünlerin sergilenmesiyle farkındalığın artırılması hedefleniyor. Fuar, büyüyen Türkiye’de rol almak, verimlilik sağlayan teknolojilerle tanışmak, yurt içi ve yurt dışı profesyonel ziyaretçiler ile bir araya gelmek ve global networklar oluşturmak isteyen firmalar için önemli fırsatlar sunacak. Oluşturulacak yönetim tarzı ile, zamanda, enerjide, işte, sağlıkta, kaynak kullanımında savurganlığı azaltacak, üretimi artıracaktır. Çok olan her kaynağı hoyratça kullanmak yerine az ve öz kullanmak büyük bir erdemdir. İnanıyorum ki Türkiye, toplam kalite ve verimlilik ilkelerini önceliklerin arasına alarak bu erdemle yoluna devam edecek ve kalkınma çıtasını daha da yükseklere taşıyacaktır.

Girişler ücretsiz

Dört gün boyunca 09:30 – 19:00 saatleri arasında kapılarını açık tutacak olan 3. Uluslararası Teknoloji ve Verimlilik Fuarı’nda çeşitli eğitimler ve V.Talks başlığı altında paneller de düzenlenecek. Etkinliklerle ilgili güncel program için fuarın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.