Portföyündeki siber güvenlik hizmetlerini daha da genişletme çalışmalarını hızlandıran Deloitte, bu kez Baltimore merkezli Terbium Labs’ı bünyesine kattığını duyurdu.

İş dünyasındaki dijitalleşmenin hemen her şirketi dönüşüme zorladığı bir gerçek. Kas gücüne dayalı üretim yapan fabrikalar dijital ikiz vbç yöntemlerle verimlilik peşinde koşuyor, lojistik şirketleri yapay zekalı nakliye robotlarıyla devasa depolarında hareketlilik sağlıyor, finans dünyası finansal teknolojiler ve Blockchain ile teknoloji şirketi olma yoluna giderken Google ve Apple gibi büyük teknoloji şirketleri de finans şirketi olma yolunda ilerliyor.

Bu yarı kaotik ortamın yansımalarından biri de danışmanlık alanında yaşandığını söylemek pekala mümkün. Pek çok global danışmanlık şirketi artık siber güvenliği de ya hizmet portföylerine ekliyor ya da bu alanda özel rapor ve araştırmalar yaparak müşterilerini yönlendiriyor. Bu şirketlerden biri olan Deloitte ise son dönemin en hızlı siber güvenlik hamlesi yapan kurumlarından biri kesinlikle. 2021 yılının yarısına yaklaştığımız şu günlerde şirket, yıl içindeki siber güvenlik odaklı üçüncü satın alma işlemini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Terbium Labs, Deloitte’a neler katacak?

Yıl içinde önce siber tehdit izleme hizmeti sağlayıcısı Root9B’yi ve bulut güvenliği yönetimi sunan CloudQuest’i bünyesine katan Deloitte’un son hamlesi Terbium Labs oldu.

Baltimore merkezli bir dijital risk koruma şirketi olan Terbium Labs, yapay zeka, makine öğrenmesi ve patentli veri parmak izi teknolojilerini kullanarak kritik verilerin online ortamda yasa dışı kullanımını tespit eden bir platform sunuyor. Yapılan açıklamaya göre Terbium Labs’ın sunduğu bu çözümler, Deloitte’un halihazırda Deloitte Cyber adı altında sunduğu hizmetler arasındaki “Detect & Respect” paketine dahil edilecek.