ABD merkezli önde gelen siber güvenlik şirketlerinden FireEye, ürünlerle ilgili iş birimini 1.2 milyar dolar karşılığında Symphony Technology Group liderliğindeki bir konsorsiyuma satıyor. Satışa FireEye markası da dahil.

Yeni nesil saldırılara karşı gerçek zamanlı tehdit önleme çözümleriyle tanınan ABD merkezli siber güvenlik şirketi FireEye, sektörün 2021’deki en çarpıcı hisse devirlerinden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, FireEye Products Business adlı birim, FireEye ismiyle birlikte 1.2 milyar dolar karşılığında Symphony Technology Group (STG) liderliğindeki bir konsorsiyuma satıyor.

2021’in son çeyreğinde tamamlanması planlanan satış süreci FireEye’ın ağ, e-posta, uç nokta ve bulut güvenliği ürünleriyle ilgili güvenlik yönetimi ve düzenleme platformunu ayıracak. FireEye CEO’su Kevin Mandia, satış süreciyle ilgili olarak, “Bu ayrılığın yüksek büyüme gösteren Mandiant Solutions işimizin kilidini açacağına ve her iki kuruluşun da müşterilere daha iyi hizmet vermesine olanak sağlayacağına inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. Mandia ayrıca, satış sürecinin tamamlanmasını takiben yalnızca Mandiant Advantage platformu aracılığıyla bu alandaki birikimi ve uzmanlığı ölçeklendirmeye odaklanabileceklerini de ifade ediyor.

Symphony sektörde büyümeye devam ediyor

Bu alım, Symphony Technology Group’un sektördeki ilk büyük çaplı alımı değil. Grup, 2019 yılında güvenlik risk yönetimi çözümleri geliştiren RedSeal’i, geçen yıl 2.1 milyar dolarlık bir tutarla RSA Security’yi, Mart 2021’de 4 milyar dolar karşılığında McAfee Enterprise Business birimini bünyesine katmıştı.