Türk Telekom, siber güvenlik kariyeri yapmak isteyen gençlere yönelik Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı eğitimlerine başlıyor.

Türk Telekom, gençlerin kariyer gelişimini desteklemeyi sürdürüyor. Gelişim Üssü çatısı altında bu yıl ikincisini gerçekleştireceği ‘Çevrimiçi Siber Güvenlik Kampı’ ile gençlere güçlü eğitim fırsatları sunan Türk Telekom, “Siber Vatanın Kahramanları, Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nda” sloganıyla hayata geçirilen ve 16-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek projeyle gençlere, alanında uzman isimlerden teorik ve uygulamalı eğitimler alma olanağı sunuyor. Kampı başarıyla tamamlayan katılımcıların tümüne ‘Türk Telekom Siber Güvenlik Başarı Sertifikası’ verilecek. Kamp sonunda; katılımcılardan birinci olana 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye ise 8 bin TL olmak üzere toplamda 33 bin TL değerinde ödül de dağıtılacak.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, yeni projeyle ilgili olarak şu açıklamaları yapıyor:

“Gelişim Üssü çatısı altında Türk Telekom Akademi’nin eğitim tecrübesini ve sektörümüzdeki köklü birikimimizi gençlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip kurumu olarak, bu alanda yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamayı da görev kabul ediyoruz. Ulusal güvenliğin kritik bir unsuru olan ‘siber güvenlik’ alanında kendini geliştirmek isteyen gençlere eğitim fırsatı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Böylelikle hem gençlerimizin siber güvenlik kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlamayı hem de ülkemizin yetişmiş siber güvenlik uzmanı ihtiyacına katkı sunmayı hedefliyoruz.”

Son başvuru tarihi 27 Haziran

‘Siber Güvenlik Kampı’ kapsamında gençler; Türk Telekom’dan ve sektörden uzman isimlerden 10 gün boyunca uygulamalı eğitimler alırken sektörün öncü isimlerinin konuşmacı olduğu panellere katılabilecek. Ayrıca CTF (Bayrağı Yakala) yarışması heyecanını yaşayıp, eğlenceli aktivitelerle keyifli vakit geçirebilecek. Tümüyle ücretsiz ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek kampa, üniversitelerin lisans 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ile en fazla 2 yıl önce lisans ve yüksek lisans programından mezun olanlar katılabilecek.

Program için son başvuru tarihi 27 Haziran 2021 olarak belirlenmiş durumda. Bu tarihi takiben 7 Temmuz’da bir online sınav, 27 Temmuz – 1 Ağustos arası mülakatlar ve 16 – 27 Ağustos arasında ad Siber Güvenlik Kampı düzenlenecek. Başvurmak isteyen adaylar ve gerekli koşullara dair detaylı bilgiye turktelekomkariyer.com.tr/siberkamp adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hangi eğitimler var?

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı toplamda 22 farklı eğitim başlığını içeriyor. Bu eğitimler Bilgi Güvenliğine Giriş, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Siber Güvenlik Hukuku, Temel Kriptoloji, Temel Ağ Güvenliği, Windows Sistem Güvenliği, Linux Sistem Güvenliği, Gömülü Cihaz Güvenliği, Python for Hackers, Sızma Testleri, Güvenli Yazılım Geliştirme, Web Uygulama Güvenliği, Sosyal Mühendislik ve Oltalama, Kablosuz Ağ Güvenliği, Adli Bilişim ve Olay Müdahale, Telekomünikasyon Sistemleri Güvenliği, Zararlı Yazılım Analizi, Siber Tehdit İstihbaratı, IoT Güvenliği, Dos / DDoS Saldırıları, Windows Exploit Geliştirme, Mobil Uygulama Güvenliği olarak sıralanıyor.