Yapay zeka temelli güvenlik açığı yönetimi teknolojileri geliştiren Kenna Security, Cisco tarafından satın alınıyor.

Güvenlik açıklarını yönetme konusunda yeteneklerini geliştirmek isteyen Cisco, bu alanda makine öğrenmesi temelli tehdit istihbaratı hizmetleri sunan Kaliforniya merkezli Kenna Security’yi bünyesine katmayı planladığını açıkladı.

Kenna’nın risk tabanlı güvenlik açığı yönetimi teknolojisini mevcut ürün ve çözümlerine entegre etmeyi planlayan Cisco, bu sayede saldırıları algılama ve yanıt verme süresini azaltma yönünde bir adım atmış oldu.

Hibrit çalışmanın kalıcı hale gelmesinin, müşterileri için siber güvenliğin karmaşık yapısını daha da büyüten bir sorun olduğuna dikkat çeken Cisco Güvenlik ve İşbirliği’nden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeetu Patel, satın almayla ilgili olarak, “Amacımız tüm kritik kontrol noktalarını tek bir platformda birleştirmek. Kenna Security’nin eklenmesiyle, müşterilerimize benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, sağlam bir risk metodolojisine dayalı, güvenlik açıklarına öncelik verme yeteneği sunan platform deneyimimizi güçlendireceğiz.” açıklamasını yaptı.

Müşterilere sağlanacak faydalar

Cisco’nun yaptığı açıklamaya göre Kenna Security teknolojilerinin entegre edilmesi müşterilere farklı avantajlar sağlayacak. Bu faydalar, tehdit istihbaratına ve kurumsal varlıkların iş değerine dayalı güvenlik açığı verilerinin önceliklendirilmesiyle daha hızlı karar verme; yama yönetimini proaktif bir şekilde gerçekleştirme, uyumluluk raporlarını oluşturmanın basitleştirilmesiyle uyumlulukla ilgili anlaşmazlıkları azaltma ile güvenlik ve BT ekipleri arasındaki işbirliğini geliştirme olarak sıralanıyor.

Satın almayla ilgili finansal herhangi bir bilgi paylaşılmazken, satın almanın Cisco’nun 2021 mali yılı dördüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.