Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’da WatchGuard Yama Yönetimi, WatchGuard Tam Şifreleme, WatchGuard Gelişmiş Raporlama Aracı (ART) ve WatchGuard Veri Kontrolü dahil dört yeni uç nokta güvenlik modülünün yer alacağını duyurdu. WatchGuard’ın Uç Nokta Güvenliği çözümlerini kullanan iş ortakları ve müşteriler, yeni modüllerle yönetimi daha da kolaylaştırabiliyor ve yeni gelir fırsatları yaratabiliyor.

Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’da WatchGuard Yama Yönetimi, WatchGuard Tam Şifreleme, WatchGuard Gelişmiş Raporlama Aracı (ART) ve WatchGuard Veri Kontrolü dahil dört yeni uç nokta güvenlik modülünü duyurdu. Bu entegrasyon WatchGuard’ın Birleşik Güvenlik Platformu’nu (USP) daha da güçlendirirken; ağ güvenliği, MFA ve güvenli Wi-Fi gibi ek güvenlik hizmetlerini katmanlama yeteneği ile çözüm sağlayıcılara ve müşterilere tüm WatchGuard uç nokta çözümlerine merkezi erişim sağlıyor.

“MSP’ler için Yönetim Kolaylaşmakla Kalmıyor, Gelir Fırsatları da Artıyor.”

“WatchGuard olarak MSP’lerin her büyüklükteki şirketi korumak için kurumsal düzeyde kapsamlı güvenlik hizmetleri sunmasını sağlayan Birleşik Güvenlik Platformu’muzun vizyonunu aktarmaya devam ediyoruz.” ifadelerine yer veren WatchGuard Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Young, “Bu yeni uç nokta modüllerinin eklenmesi, MSP’ler için uç nokta güvenlik portföyümüzün yönetimini önemli ölçüde kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda onlara yeni çapraz satış ve yukarı satış gelir fırsatları da sağlıyor.” açıklamasında bulundu.

WatchGuard; eksiksiz bir uç nokta, çok faktörlü kimlik doğrulama ve ağ güvenliği ürünleri portföyü içeren Birleşik Güvenlik Platformu ile profesyonel hizmetlerini yükseltiyor. WatchGuard Cloud MSP’ler için yönetimi, görünürlüğü ve raporlamayı kolaylaştırırken uç nokta güvenlik modüllerinin, Birleşik Güvenlik Platformunun merkezi yönetim katmanında entegrasyonunu bir araya getiriyor. Ayrıca, ek koruma sağlayarak WatchGuard EPP (Endpoint Protection Platform), WatchGuard EDR (Endpoint Detection and Response), WatchGuard EPDR (Endpoint Protection Detection and Response) içeren WatchGuard’ın mevcut Endpoint Security portföyünün etkinliğini ve operasyonel verimliliğini daha da artırıyor.

Yeni Uç Nokta Güvenlik Modüllerinin Temel Özellikleri 

Yeni uç nokta güvenlik modüllerinin temel özellikleri şunları içeriyor:

1. WatchGuard Yama Yönetimi: İşletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını, Windows iş istasyonları ve sunucularındaki yüzlerce üçüncü taraf uygulamasını yönetiyor. Bu; saldırı yüzeyinin azaltılmasını, önleyici yeteneklerin güçlendirilmesini ve olayların engellenmesini sağlıyor. WatchGuard EPDR, EDR ve EPP çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

2. WatchGuard Tam Şifreleme: Windows sistemlerinde BitLocker’dan yararlanarak tam disk ve USB sürücü şifrelemesini, anahtar kurtarmayı merkezi olarak kontrol ediyor ve yönetiyor. WatchGuard EPDR, EDR ve EPP çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

3. WatchGuard Gelişmiş Raporlama Aracı (ART): Uygulamaların, ağların ve kullanıcıların günlük işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi sağlıyor. Bu; önceden tanımlanmış sorguları, panoları ve norm dışındaki uç noktalarda yer alan uyarıları içeriyor. Yöneticiler ayrıca uç nokta telemetrisine dayalı özel sorgular ve uyarılar oluşturabiliyor. WatchGuard EPDR ve EDR çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

4. WatchGuard Veri Kontrolü: Duran verilerden, kullanımdaki verilerden ve hareket halindeki verilerden uç noktalardaki yapılandırılmamış hassas veya kişisel verileri keşfediyor, denetliyor ve izliyor. Ayrıca, belirli içerikteki dosyaları bulmak için gerçek zamanlı, ücretsiz özel aramalar yapabiliyor. WatchGuard EPDR ve EDR çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor. Şu anda İspanya, Almanya, Birleşik Krallık, İsveç, Fransa, İtalya, Portekiz, Hollanda, Finlandiya, Danimarka, İsviçre, Norveç, Avusturya, Belçika, Macaristan ve İrlanda’da mevcut bulunuyor.

WatchGuard’ın WatchGuard Cloud’daki Uç Nokta Güvenliği, tehdit avcılığı ve sıfır güven uygulama hizmetleri ekleme seçeneği ile on binlerce cihaza sahip ağlar için kapsamlı uç nokta güvenlik koruması, algılama ve yanıt sunuyor. Tüm bunlar, tek bir hafif bileşen aracılığıyla sağlanıyor ve en üst düzeyde kolaylık için tek bir arayüz aracılığıyla yönetiliyor. Güçlü WatchGuard Birleşik Güvenlik Platformu RapidDeploy ve FlexPay gibi ek araçlarla birleştirildiğinde çözüm sağlayıcılarının, müşterilerin ihtiyaçlarını ve değişen gereksinimlerini karşılamak için hızla ölçeklendirme yapmalarını sağlıyor.

“Yeni Uç Nokta Modülleri Vizyonu Genişletiyor!”

“Uç noktalara yönelik siber saldırılar artmaya devam ettikçe, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmamız için bize olan ihtiyaçları giderek artıyor. WatchGuard Cloud’un Endpoint Security portföyüyle birleşimi, yalnızca bu korumayı sunmamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda güvenlik hizmeti teklifimizi genişletme, etkinliği ve verimliliği artırma, işi büyütme yeteneği de veriyor.” ifadelerinde bulunan Gross, Mendelsohn & Associates Ortağı Bill Walter, “Yeni uç nokta modülleri, müşterilere eksiksiz bir birleşik güvenlik platformu sağlama vizyonunu daha da geliştiriyor.” sözlerini ekledi.