Küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky, oyuncuları güçlü bir şekilde sürücü koltuğuna oturtmak için dünyaca ünlü oyuncular Ali-A, Yammy XOX ve Boaster ile bir araya gelerek hızla büyüyen oyuncu topluluğuna korkusuz oyun deneyimini getirdi ve siber güvenlik konusunda farkındalık yarattı.

İnsanlar kendilerini farklı bir dünyaya sokmaya ve yeni deneyimlerin tadını çıkarmaya başlamasıyla, PC oyun pazarı yeniden canlandı. Kısmi kapanalar ve seyahat kısıtlamaları tarafından yönlendirilen bu ivme, PC oyun pazarında oyuncuların güvenli ve tavizsiz bir oyun deneyimi yaşamaya devam etmelerini birinci öncelik haline getiriyor. Ancak oyunlara olan yoğun ilgi, siber suçlular için de fırsatlar doğuruyor.

Kaspersky ve popüler oyuncular, oyuncuları çevrimiçi güvenlik konusunda eğitmek için siber güvenlik ve oyun oynama konusunda farkındalığı artıran “Fearless gaming” (Korkusuz oyun) eğlenceli video serisi için bir araya geldi. Eğlenceli videolar, oyun çevreleri arasında siber güvenlik yazılımı yüklemenin PC performansına ve oynanışına belirgin bir şekilde müdahale edeceğine dair yaygın önyargıları ortadan kaldırıyor.

Kaspersky Pazarlama Başkan Yardımcısı Andrew Winton, şunları söylüyor: “Oyuncular kesintisiz, yüksek performanslı oyuna her zaman öncelik veriyorlar. Kendi performanslarını geliştirmeye odaklanmak istiyorlar. Hesaplarının saldırıya uğraması, donanımlarının düzgün çalışıp çalışmayacağı veya oyun sırasında can sıkıcı pop-up’ların görünüp görünmeyeceği konusunda endişelenmek istemiyorlar. Arada Kaspersky de oyuncuların kendilerini korumak için doğru adımları atmalarını ve FPS (saniyedeki kare sayısı) hızından ziyade, FPS (birinci şahıs nişancı) becerilerine odaklanabilmelerini istiyor.

Kaspersky’nin ürünleri, performans açısından sürekli olarak en iyi siber güvenlik ürünleri arasında yer alıyor ve oyuncuların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Ayrıca şirket, özellikle oyuncuları hedef alan kötü amaçlı yazılımları arayarak tehdit ortamındaki gelişmeleri sürekli olarak denetliyor ve analiz ediyor.

Winton, “Oyun oynamak sadece tek başına bir aktivite değil, aynı zamanda son birkaç yılda birçokları için daha hayati hale gelen, benzer düşünen insanlarla sosyalleşmenin ve etkileşim kurmanın bir yolu. Korkusuz Oyun kampanyamız, oyuncular için güvenli bir gelecek inşa etmeye, insanları tehditlerden kurtararak ödün vermeden oynayabilmelerine yönelik daha geniş kapsamlı bir çabanın parçasıdır” diyor.

Oyuncularla bağlantı kurma ve çevrimiçi güvenlik konusunda onları eğitme çabalarına ek olarak Kaspersky, hızla büyüyen oyun topluluğunu desteklemek ve en yüksek performansı korurken onları güvende tutmak için siber güvenlik çözümlerini sürekli olarak geliştiriyor. Önde gelen tüketici ürünlerindeki Kaspersky Gaming modu aracılığıyla, oynanışı bozmamak için tarama güncellemeleri durdurulabiliyor ve bildirimler devre dışı bırakılabiliyor. Gizli bir dijital koruma gibi kullanıcılar Kaspersky’nin varlığını hissetmiyorlar, ancak çözüm tehditleri ortadan kaldırmak ve bilgisayarları güvende tutmak için arka planda yorulmadan çalışmaya devam ediyor.

Cesur yeni iş birliğinin lansmanı, bu yılın başlarında Kaspersky ile yüksek performanslı eSpor markası Fnatic arasındaki küresel birlikteliğin duyurulmasını takip ediyor ve bu iş birliğinden çıkan bir dizi girişimden ilki oluşturuyor.