Melih Çelik
Siber Güvenlik Türkiye Platformu Yayın Yönetmeni

1978 İstanbul doğumlu. 2000 yılından bu yana aralarında PC Life, Byte, PC Magazine, IT Pro, Bilgi Çağı, ShiftDelete.Net, TechInside gibi Türkiye’nin gerek son kullanıcı, gerekse kurumsal teknoloji alanında önde gelen yayınlarında editör, yazı işleri müdürü ve yayın yönetmeni olarak görev aldı. Bu dönemde basılı ve online medya için içerik üretmenin haricinde çeşitli teknoloji odaklı radyo ve televizyon programlarının hazırlanmasında da aktif olarak görev aldı, bazılarında sunuculuk yaptı.

2010 Ağustos ayından 2014 Aralık ayına kadar büyük bir keyifle çalıştığı Konak Medya bünyesinde Turkcell, Siemens, SAP, HP gibi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri için çeşitli içerikler hazırladı. Bu dönemde sadece teknoloji yazmakla kalmadı. Enerji, endüstri, şehirleşme, sağlık gibi birbirinden farklı sektörler için makaleden yönetici görüşlerine, başarı hikayelerinden video röportajlara varan geniş bir yelpazedeki içeriklerin hazırlanmasına katkı verdi.

Edindiği birikimi Siber Güvenlik Türkiye Platformu’nda Yayın Yönetmeni olarak sunmaya devam eden Çelik, ayrıca kendi şirketiyle kurumlara içerik danışmanlığı hizmeti sunuyor.

Barış BEKAR
Genel Koordinatör

1975, Niksar Tokat doğumlu. İlk, orta liseyi Tokat/ Niksar’da okudu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo TV Sinema Bölümü’nden 1995 yılında mezun olduktan sora gazeteciliğe 1993 yılında Cumhuriyet’te stajer muhabir olarak başladı. Nokta Dergi Grubu bünyesinde çıkarılan Hürses, Milliyet Grubu tarafından çıkarılan Finansal Forum gazetelerinde ekonomi muhabirliği yaptı. Paramatik, Ekonomist dergilerinde editörlük, Para Dergisi’nde haber müdürü olarak görev aldı.

2010 yılında iki arkadaşıyla birlikte Medya Gündem Grubu’nu kurarak dijital yayıncılığa geçiş yaptı. 10 yıl boyunca finansgundem.com, borsagundem,com, sigortagundem.com, otomobilsayfasi.com, psmmag.com, teknolojigundem.com adlı haber portalları ile PSM Dergisi ve Akıllı Yaşam isimli sigorta ve bireysel emeklilik dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev aldı. 2020 yılının temmuz ayında Medya Gündem Grubu’ndan ayrıldı. Erişim Medya bünyesinde PSM ve Akıllı Yaşam dergilerini çıkarmaya devam ediyor. Ayrıca sigortagundem.com, psmmag.com ve ekonomimanset.com haber sitelerinde aktif görev yapıyor.

Kayhan ÖZTÜRK  
Yayınlar İmtiyaz Sahibi

1964 Bingöl doğumlu olan Kayhan Öztürk, ilk, orta ve lise öğrenimini Tunceli’de tamamladı. 1982 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan (Marmara Ünv. İletişim Fakültesi) 1987 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe öğrenciyken, 1985 yılında Sabah Gazetesi’nde başladı. 1987 – 1992 yılları arasında Pamukbank’ta bankacılık yapan Öztürk, 1992 yılında ekonomi muhabiri olarak gazeteciliği döndü. Sırasıyla Günaydın Gazetesi, İntermedya Grubu (ParaTüyo Dergisi), Siyah Beyaz Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptı.

Ardından Doğan Grubu’nun günlük ekonomi gazetesi Finansal Forum’un kuruluşunda yer aldı. 1998 yılında Ekonomist Dergisi’ne transfer oldu. Ekonomist Dergisi’nde 12 yıl finans editörü ve “Finans Koridoru” köşesini yazdıktan sonra dijital platforma yöneldi. Kurucuları arasında olduğu Finansgundem.com’un 10 yıl boyunca yayın yönetmenliğini yürütmesinin yanısıra, PSM Dergisi, Akıllı Yaşam Dergilerinin kuruluşunda yer aldı.

Halen bünyesinde PSM, Akıllı Yaşam dergilerinin yanısıra psmmag.com, sigortagundem.com ve ekonomimanset.com internet ekonomi haber sitelerini barındıran Erişim Medya A.Ş’nin sahibi ve yöneticilerinden biri olarak gazetecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Abdullah ÇETİN
Yayın Danışmanı

1967 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğan Abdullah Çetin 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Gazeteciliğe İnterpromedya Yayıncılık’ta başladı. 1994 – 1997 yılları arasında İntermedya Ekonomi, Macro, ParaTüyo gibi dergilerde ve Global Gazetesi’nde; sırasıyla muhabirlik, finans ve borsa editörlüğü ve yayın yönetmenliği yaptı. Ekim 1997’de Borsa Market’in kurucu yazı işleri müdürü olarak Sabah – ATV grubuna transfer oldu. Birkaç ay sonra Para dergisinin de yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. Grubun, bugün Forbes olarak yoluna devam eden Power dergisine, Sabah ve Takvim gazetesi ekonomi servislerine editörük ve danışmanlık desteği verdi. Son döneminde China Today dergisinin de editörlüğünü üstlendi. Şubat 2013 itibariyle Sabah – ATV grubundan emekli olarak ayrıldı.

Şubat – Mayıs 2013 döneminde Medyaevi İletişim’de “içerik direktörü” olarak PR-halkla ilişkiler deneyimi yaşadı. Aynı dönemlerde Michelin Türkiye için Aktüel Bibendum kurumsal dergisini hazırladı. Haziran 2013’te, bünyesinde Borsa Gündem, Finans Gündem, Teknoloji Gündem, Sigorta Gündem gibi internet siteleri olan Gündem Medya Grubu’na katıldı. Ödeme sistemleri dergisi PSM’nin genel yayın yönetmenliğini, sigorta dergisi Akıllı Yaşam’ın ise yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. Temmuz 2020 itibariyle Erişim Medya bünyesine geçen bu yayınlara “Yayın Danışmanı” unvanıyla destek vermeye devam ediyor.

Tülin ÇAKMAK
Proje Yönetimi

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Tülin Çakmaki kariyerine 1989 yılında “FCB Art Group Reklam Ajansı”nda başladı. Ajans deneyimi boyunca reklam, halkla ilişkiler ve medya iletişimi konularında uzmanlaştı. Ajans hizmet deneyimini müşteri tarafında şekillendirme kararıyla 1996 yılında TürkPetrol Holding’in elementer ve sağlık sigortası iştirakleri bünyesinde Reklam ve Halka İlişkiler departmanını kurmak üzere göreve getirildi. Türk bankacılık sektöründe kredi kartı pazarının hızlı büyümesi ve dönüşmesinin ardından, 1998 yılında bilişim sektörüne adım attı ve bankacılık sektörünün önde gelen kart basım ve kişiselleştirme sistemleri çözüm sağlayıcısı KartSis’te Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı. KartSis’in holdingleşme sürecinde, Çözüm Holding bünyesinde kurulacak beş iştirakin marka ve iletişim operasyonlarını yönetti. Çözüm Holding’de 10 yılı aşkın hizmet süresi boyunca kurumsal iletişimin yanı sıra insan kaynakları ve kalite yönetimi bölümlerinde de çalışarak uzmanlık alanlarını genişletti.

2010 yılında Finansal Teknoloji şirketi Cardtek’e transfer oldu. Cardtek’in yurtiçi ve yurtdışı büyüme stratejileri çerçevesinde marka iletişimi faaliyetlerini yönetti, yatırım alarak yoluna PayCore markasıyla devam eden şirkette iletişim, insan kaynakları, kalite yönetimi ve idari işlerden sorumlu genel koordinatör olarak 2017 yılına kadar görev aldı. Bir süre freelance olarak iletişim ve insan kaynakları alanında kariyerine devam etti, ardından 2020 yılında kendi girişimi NovaForm’u kurdu. Uzmanlık alanlarındaki 20 yılı aşkın ödeme sistemleri sektörü tecrübesini şirketlerle paylaşmaya devam eden Çakmak, çalışma hayatının her aşamasındaki kadın başarı hikayelerini görünür kılmak, onların yarattığı pozitif değişimin altını çizmek ve genç kadınlara ilham verecek doğru rol modelleri oluşturmak üzere çeşitli faaliyetlerde bulunuyor, aynı zamanda PSM (Payment Systems Magazine) dergisinde proje danışmanlığı görevine devam ediyor.