Siemens’in bu yıl LinkedIn üzerinden canlı yayınlanacak Siber Güvenlik Konferansı’nda sağlık hizmetlerinde siber güvenlik ve OT güvenliği gibi konular ele alınacak.

Dijitalleşmenin yaşamın ve iş dünyasının her alanına etki ettiği günümüzde sektörler arası etkileşim de güçlenmeye devam ediyor. Dijitalleşen fabrikalar, modern tedarik zincirleri, sağlık hizmetlerinde daha yüksek verim, akıllı şehirler, otonom araçlar, uzaktan eğitim derken yaşam ve dijital ikilisinin siber güvenlik önlemleriyle desteklenmesi gerekiyor.

Endüstri dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Siemens de bu yıl düzenlediği Siber Güvenlik Konferansı 2021 etkinliğinde sağlık hizmetlerinde siber güvenlik, OT güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konular ele alınacak.

Siemens uzmanlarına doğrudan soru sorma olanağı

Etkinliğin öne çıkan özelliklerinden biri de izleyicilerin sorularını doğrudan Siemens uzmanlarına iletebilecek olması. Açılış konuşmasını Siemens Chief Cybersecurity Officer ve Chief Diversity Officer görevlerini yürüren Natalia Oropeza’nın yapacağı organizasyonda, açılışı takiben Siemens Yönetim Kurulu Üyesi Cedrik Neika “Siber Güvenlik ve Ekosistemler ile Dijital Transformasyonu Hızlandırmak” başlıklı bir sunum yapacak.

Natalia Oropeza ve Siemens Healthineers Siber Güvenlik Başkanı Carlos Arglebe, sağlık hizmetlerinde gerçek siber güvenliğin nasıl uygulanacağına dair bir konuşma gerçekleştirdiği etkinlik, Siemens Enerji CSO’su Judith Wunschik ve Siemens China CSO’su Jian Jun Hu’nun da dahil olduğu çeşitli konuşmalarla devam edecek.

21 Nisan 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan Siemens Siber Güvenlik Konferansı 2021, Türkiye saati ile 15:00’ten itibaren Siemens’in LinkedIn sayfasından canlı olarak yayınlanacak.