Malwation 7 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Teknopark İstanbul’da zararlı yazılım analizi üzerine teknoloji geliştiren Malwation, ilk yılını doldurmadan 7 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı.

Türkiye’de sayıları artan siber güvenlik şirketleri yalnızca sektöre sunduğu yeniliklerle değil, hızlı büyümeleriyle de dikkat çekiyor. Bu şirketler arasına katılan Malwation, Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre 7 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı. Tohum yatırım niteliğindeki bu katkının arkasında ise Sertaç Özinal ve Alesta Yatırım bulunuyor.

2018 yılında Gais Security tarafından kurulan ve Temmuz 2020’den bu yana ayrı bir şirket olarak yoluna devam eden Malwation’ın odaklandığı alan zararlı yazılım analizi. Malwation Kurucu Ortağı Kağan Işıldak, yatırım sonrası yaptığı açıklamada zararlı yazılım analiz platformlarında temel problemi, sanal sistemlerin ve gözetleme araçlarının tespit edilebilir olması şeklinde yorumluyor. Geliştirdikleri AIMA adlı ürün bu noktada devreye giriyor ve klasik analiz sürecinde yapılması gereken işlemleri otomatize ederek zaman kazandırıyor. AIMA aynı zamanda yapay zeka destekli yapısı ve itibar motoru ve raporlama sistemi sayesinde kötü amaçlı yazılımlara ait önemli detayları da ortaya çıkarıyor.

Teknopark İstanbul’da 8 kişilik genç bir ekiple yoluna devam ettiklerini kaydeden Kağan Işıldak, global ölçekte antivirüs ve EDR’ları test eden kurumlarla irtibat halinde olduklarını belirterek onların test süreçlerine de yakın zamanda dahil olacaklarını sözlerine ekliyor. Malwation’ın sunduğu ürünlerin siber güvenlik yatırımlarında alım kriterlerini ciddi anlamda etkilediğini belirten Işıldak, aldıkları yatırım ile global bir ürün sunabilmek adına gerekli çalışmaları yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekliyor.