Geliştirdiği kod güvenliği aracı dünya genelinde 2 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Synk’in değeri son yatırım turuyla 4.7 milyar dolara ulaştı.

Kod geliştiriciler için sunduğu platform ile tüm dünyada 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Sync hızlı büyümesini sürdürüyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre tamamlanan E serisi finansman turunda 300 milyon dolar toplandı ve bu da şirketin değerini 4.7 milyar dolaraç ıkardı.

Tur öncesinde Addition, Boldstart Ventures, Canaan Partners, Coatue, Google Ventures, Salesforce Ventures, Stripes ve BlackRock tarafından yatırım yapılan şirketin yatırımcıları arasına bu turla yeni yatırımcılar da katılmış oldu. Alkeon, Atlassian Ventures, Franklin Templeton, Geodesic Capital, Sands Capital Ventures ve Temasek’ten yatırım alan Sync’in yönetim kuruluna da iki yeni isim eklendi.

Aldığı yatırımı bulut tabanlı uygulama platformuna yönelik talebi karşılamak için kullanacağını açıklayan Sync yöneticileri, yeni ülkelere yayılma planlarını da hayata geçireceklerini ifade ediyor. Kurulduğu 2015 yılından bu yana pek çok kez başarılı yatırım turlarına imza atan Boston, ABD merkezli Sync’in halen Londra, Kanada, İsviçre ve İsrail’de ofisleri bulunuyor. Şirketin açıkladığı planlar arasında yeni yatırımcılarından Temasek’in merkezinin bulunduğu Singapur dahil olmak üzere Asya Pasifik ülkelerinde ofis açmak var.