Fortinet, kurumlara uzaktan bağlanan ağları hızlı, güvenilir, emniyetli, kolay bir şekilde yönetmelerini sağlamak ve ortaklığı desteklemek amacıyla Linksys’e 75 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Foxconn Interconnect Technology’nin iştiraki olan Linksys ve global siber güvenlik şirketlerinden Fortinet stratejik bir iş ortaklığına gitti. Giderek yaygınlaşan uzaktan çalışma modelindeki ağların performansını artırmak, yönetimini daha güvenli hale getirmek ve optimize etmek için gerçekleştirilen iş ortaklığı, işletmelerde evden çalışanların daha güvenilir bir erişime sahip olmasını sağlayacak.

Fortinet, işbirliği kapsamında Linksys’e 75 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Ayrıca Linksys yönetim kurulunda da Fortinet’in bir temsilcisi da bulunacak.

Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ken Xie konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kurumlar uzaktan çalışma uygulamalarını geniş ölçekte kullanırken, siber saldırganlar da ortaya çıkabilecek çeşitli güvenlik açıklarından faydalanmak için fırsat kolluyor. Çekirdekten buluta, şubeye ve uzaktan çalışanlara kadar bağlantı halindeki ortamda ağ ve güvenliği birleştiren bir strateji olan güvenlik odaklı ağ yaklaşımımız, kurumların mükemmel bir kullanıcı deneyimini korurken günümüzün son derece dinamik ortamlarını görmesini ve savunmasını sağlar. Evden çalışanlar için kurumsal seviyede güvenlik ve güvenilir ağ bağlantısı sağlamak üzere Linksys ile iş ortaklığı kurmaktan heyecan duyuyoruz.

FIT Hon Teng CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Sidney Lu ise; “Tüketicilere ve uzaktan çalışan profesyonellere güvenli bağlantı sağlamak için stratejik ortaklık kurduğumuz Fortinet’in aramıza katılmasından mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği, Linksys’in devam eden gücünün ve erişim yeteneğinin göstergesi. Yeni fırsatlardan yararlanmak için Fortinet’in ispatlanmış siber güvenlik uzmanlığından yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.” yorumunu yaptı.