Siber güvenlik sektörünün deneyimli isimlerinden Osman Karan, yeni dönemde DNSSense & Roksit şirketinde Global Satış ve Kanal Presales Yöneticisi
 olarak görev yapacak.

DNS tabanlı siber güvenlik çözümlerini Türkiye ve dünyada kurumsal müşterilerle buluşturan DNSSense & Roksit, kadrosunu önemli bir atamayla güçlendirdi. Siber güvenlik ve bilgi güvenliği sektöründe 12 yılı aşkın tecrübeye sahip Osman Karan, şirketin yeni Global Satış ve Kanal Presales yöneticisi olarak görev yapacak.  

Türkiye’de çözümleri 120’nin üzerinde kurumsal şirket tarafından kullanılan, dünyada ise global çapta iş yapan 3 farklı Firewall şirketi üzerinden 75 ülkede 10.000’in üzerinde SMB müşterisi bulunan DNSSense & Roksit bu atama ile globalde kurumsal müşterilere ulaşma konusunda önemli bir ismi kadrosuna katmış oldu.

Osman Karan kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Haberleşme Mühendisliği alanında yüksek lisans çalışmaları yapan Karan, yaklaşık 12 senedir Türkiye’deki birçok farklı sektörden firmaya ağ ve güvenlik üzerine teknik danışmanlık vermiştir. Bilinen birçok dijital dergi ve sosyal kanallarda siber güvenlik üzerine makalelere sahip olmasının yanı sıra Kavi, Nebula Bilisim ve Innovera’da Satış Öncesi çözümler danışmanlığı ve Cyberwise’da Satış Öncesi Çözümler Müdürü olarak görev almıştır.