Konu bilgi güvenliği olunca yatırımcılar daha hevesli olabiliyor. Bunun son örneği sağlık sektöründeki yöneticilerin işlerini kolaylaştıran Tausight oldu.

2018 yılında kurulduğu günden bu yana sağlık sektörüne odaklı bilgi güvenliği çözümleri sunan Tausight, A serisi ilk finansman turunu tamamladı. 406 Ventures tarafından liderlik edilen yatırım turunda Polaris Partners ve Flare Capital Partners şirketin yeni yatırımcıları oldu.

Kendini, sağlık hizmetleri CIO ve CISO’larının zorlu sorumluluklarından biri olan bilgi koruma çözümleri sunan bir şirket olarak konumlandıran Tausight, bu kapsamda korumalı sağlık bilgilerinin daha kullanılabilir olmasına yardımcı oluyor.

Şirketin kurucusu olan David Ting’in daha önce ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı Siber Güvenlik Birimi yöneticilerinden olması Tausgiht’ın odaklandığı alanın neden sağlık olduğunu kanıtlarken yatırım almasını da kolaylaştırmışa benziyor.

Gerçekleşen A serisi yatırım fonunda 20 milyon dolarlık bir finansman sağladığını açıklayan şirket elde ettiği geliri pazarı genişletmek için ekibi büyüterek değerlendirmeyi planlıyor. Şirkete yeni katılacak isimler ise klinik iş akışlarındaki hasta verilerini riske atabilecek gizli güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için çalışacak.